Ekonomi

“Yapay Zekaya Güven: Bank of America Bu Beş Yarı İletken Hissesini Tercih Etmeye Devam Ediyor”

Bank of America, yapay zeka sektöründeki büyüme potansiyeli konusunda iyimser. Sonuç olarak, yatırım bankası Cuma günkü bir raporda belirtildiği üzere, olumlu yaklaştığı beş yarı iletken çip şirketi belirledi.

Banka, NVIDIA (NASDAQ:NVDA), Broadcom (AVGO), Marvell Technology (MRVL), AMD (NASDAQ:AMD), Micron Technology (MU) gibi şirketlere ve bunların yarı iletken ekipman üreticileri ve çip tasarımı için yazılım sağlayıcılarından oluşan ilgili ağlarına odaklanarak bulut altyapısı sektörüne hitap eden tedarikçileri tercih ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen bulut hizmeti sağlayıcıları Alphabet (NASDAQ:GOOGL), Microsoft (NASDAQ:MSFT) ve Meta Platforms’un (NASDAQ:META) finansal performans özetlerini inceleyen bankanın analistleri, 2024 yılı için sermaye yatırımlarında önemli bir artış öngörüyor. Bu artışın büyük ölçüde yapay zeka altyapısının genişletilmesini finanse etmesi bekleniyor.

“Belirlediğimiz ve yukarıda da listelenen ilk beş yapay zeka yararlanıcısı, son piyasa düşüşünün ardından şu anda 2025 takvim yılı için tahmini kazançlarının 24 katı (15 ila 28 kat arasında bir aralıkta) gibi cazip bir ortalama fiyat-kazanç oranıyla işlem görüyor. Bu, kazanç raporu dönemiyle ilişkili tipik dalgalanmaların ötesine geçtiğimiz için cazip bir satın alma fırsatı sunuyor,” dedi Bank of America.

Yapay zeka altyapısına yatırımın ilk aşamasının üç ila dört yıl sürmesi bekleniyor. İlk üç yıl boyunca en önemli büyüme potansiyeli çip hisseleri için öngörülüyor. Daha sonra, diğer iş sektörlerinin de yapay zekanın sunduğu verimlilik artışlarından faydalanması muhtemeldir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu