Ekonomi

Outset Medical Brent Lang’ı yönetim kuruluna kattı

SAN JOSE, Kaliforniya – Diyaliz teknolojisini yenilemeye odaklanmış bir şirket olan Outset Medical, Inc. (NASDAQ:OM), yönetim kuruluna Brent D. Lang’ın atandığını duyurdu. Bu stratejik hamle, Outset’in amiral gemisi Tablo Hemodiyaliz Sistemi ile pazardaki varlığını genişletmeye devam ettiği bir dönemde gerçekleşti.

Lang’ın medikal teknoloji alanındaki kapsamlı geçmişi ve son olarak Vocera Communications’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapması, Outset’in büyümesine katkıda bulunma konusunda kendisini iyi bir konuma getiriyor. Lang’ın deneyiminin, Outset’in özellikle şirketin yinelenen gelir yaklaşımıyla uyumlu yazılım destekli iş modelleri konusundaki yönelimini tamamlaması bekleniyor.

Outset Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Leslie Trigg, Lang’in şirketin yenilikçi sağlık çözümleri aracılığıyla hastaların yaşamlarını iyileştirme misyonuna katkıda bulunma yeteneğine olan güvenini dile getirdi. Trigg, “Kendisi devam eden büyümemize rehberlik edecek ideal bir yönetim kurulu üyesidir” dedi.

Atama, Katie M. Szyman’ın Edwards Lifesciences’ın Kritik Bakım bölümünün yan kuruluşunda CEO rolünü üstlenmeye hazırlanırken Outset yönetim kurulundan ayrılmasıyla aynı zamana denk geldi. Trigg, Szyman’a halka arzı da içeren Outset için dönüştürücü bir aşamadaki katkılarından dolayı teşekkür etti.

Lang yeni görevinde Denetim Komitesinde de görev yapacak. Lang’ın kariyerindeki önemli noktalar arasında Vocera Communications’daki liderlik rolleri ve 3Com Corporation ve Monitor Company, Inc. Lang ayrıca eski bir Olimpiyat altın madalya sahibi ve Movella Holdings Inc. şirketinin mevcut başkanı ve Thriveworks’ün yönetim kurulu üyesi olarak benzersiz bir bakış açısı getiriyor.

Outset’in büyüme potansiyelinin farkında olan Lang, “Böylesine başarılı bir yönetim kuruluna ve diyaliz hastalarının ve sağlayıcılarının yaşamları üzerinde doğrudan ve derin bir etkisi olan bir şirkete katılmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Outset’in Tablo Sistemi, hastanelerden evlere kadar çeşitli bakım ortamlarında kullanım için FDA onaylıdır. Su arıtma ve isteğe bağlı diyalizat üretimini entegre ederek diyaliz tedavisinin sunumunu basitleştirmek için tasarlanmıştır ve etkili bir şekilde mobil bir diyaliz kliniği haline getirir. Bu teknoloji, veri analitiği platformuyla birleştiğinde, genel diyaliz bakım deneyimini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu haber Outset Medical, Inc. tarafından yakın zamanda yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu