Ekonomi

CFRA, Roku hisse senedi hedefini 85 dolardan 72 dolara düşürdü, notunu korudu

Çarşamba günü CFRA, Roku Inc. (NASDAQ:ROKU) için fiyat hedefinde bir revizyon yaparak önceki hedef olan 85$’dan 72$’a indirdi ve hisse senedi üzerindeki Tut notunu korudu. Bu ayarlama, şirketin hızla gelişen video akışı pazarındaki rekabetçi konumuna ilişkin endişelerin ortasında geldi.

Roku’nun işletim sistemini kullanıcıların çeşitli yayın kanalları arasında geçiş yapabilecekleri bir platform haline getirme çabalarına dikkat çekildi. Şirketin kendi markalı televizyonlarını piyasaya sürme hamlesi başlangıçta yeni aboneler çekmek için bir strateji olarak görülüyordu. Bununla birlikte, Walmart’ın Amazon’a benzer şekilde reklam yeteneklerini geliştirmek için Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın almayı planladığını duyurması, Roku’nun perakende devi aracılığıyla televizyon satışları için bir gerileme olarak algılanıyor.

Şirketin finansal görünümü, 2023’te 4 milyon dolar, 2024’te 95 milyon dolar ve 2025’te 239 milyon dolarlık bir konsensüs tahmini ile FAVÖK’te sadece mütevazı iyileşmelere işaret ediyor. Bu rakamlar, geleneksel Toplam İşletme Değeri (TEV) – FAVÖK değerleme yönteminin uygulanması için yeterli görülmemiştir.

CFRA, önümüzdeki üç ila beş yıl veya daha uzun bir süre boyunca önemli gelir artışı, FAVÖK ve kâr elde etme konusundaki belirsizlikler nedeniyle Roku’nun değerini takdir etmek için uzun vadeli bir İndirgenmiş Nakit Akışı (DCF) modeli kullanmanın zor olduğunu belirtti. Bu yeni hedef, CFRA’nın 2024 yılı için 3,89 milyar dolarlık satış tahmininin 2,66 katı olan ileri Fiyat/Satış (F/S) oranına dayanıyor ve bu da hisse başına 27,05 dolara denk geliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu