Teknoloji

Efsane oyun, yayınlanmasının 14 yıl ardından ilk kez PC’ye geliyor

Rockstar’ın Red Dead Redemption serisi, popülerlik açısından Grand Theft Auto’dan sonra 2. sırada yer alıyor. Ancak seriyi başlatan ilk oyun çıktığı günden bu yana, bir türlü PC’lere gelmedi. Başka bir deyişle PC oyuncuları, 2010 tarihli orijinal Red Dead Redemption’ın resmi bir portuna hiçbir zaman sahip olamadı. Ancak söylentilere göre bu durum yakında değişebilir.

Söylentinin arkasındaki kaynak olan Dataminer Tez2, PC’deki Rockstar Launcher’a 13 Mayıs’ta gelen bir güncellemede PC sürümü ile ilgili satırlar bulunduğunu belirtti. Kaynağın veri madenciliği yaparak ulaştığı satırlarda şunlar yazıyor: “Red Dead Redemption ve artık PC’de oynanabilen zombi-korku arkadaşı Undead Nightmare ile Amerikan Batı’sının ve Meksika’nın geniş topraklarında yolculuk edin.”

Satırlar, “RDR_ProductPromotion_Intro_Body” ve “RDR_ProductPromotion_Intro_LongTitle” etiketleri altında yer alıyor. Tez2’nin de belirttiği gibi, bunlar diğer Rockstar oyunlarının satış ve tanıtımı için başlatıcıya eklenenlerle aynı yapıda. Örneğin Grand Theft Auto V’in tanıtım sayfalarında da “Gta5_ProductPromotion_Large_Body” ve “Gta5_ProductPromotion_Large_LongTitle” etiketleri bulunuyor.

Bu arada serinin ikinci oyunu olan Red Dead Redemption 2, 2019’dan beri PC’de mevcut…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu