İş

Bodrum Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Bodrum Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında bir takımda kadrolu işçiye sorumluluklar ve ikramiyeler hariç en düşük ücret 42 bin liraya, Toplu İş Sözleşmesi devam eden Kültür AŞ ve İşçi AŞ’de ise en düşük ücret 38 bin liraya yükseldi. bin lira.

Bodrum Belediyesi, personelinin enflasyona yenik düşmemesi için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda sürekli işçilere yönelik Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Güney Demirdaş, Disiplin Kurulu Üyesi Cem Özer, Muğla Şube Başkanı Seçkin Akbay ve belediye katıldı. 14 Şubat Çarşamba. Toplantıya başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim yöneticileri ve belediye çalışanları katıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen imza töreninde belediye çalışanları, Önder Aras’ı meşaleler ve sloganlar atarak karşıladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, derinleşen ekonomik krize değinerek, Muğla’nın her yerinde saha çalışması yürüttüklerini belirtti. Ekonomik krize değinen Önder Aras, “Birlikte hizmet edeceğiz. Muğla’nın hizmetlerini birlikte layıkıyla yerine getireceğiz.”

Başkan Aras müjdeyi verdi

Toplu İş Sözleşmesiyle işçilerin kazanımlarını anlatan Başkan Aras, “Asgari ücretimizi sorumluluk ve ikramiye hariç 42 bin liraya çıkardık. Asgari ücreti sorumluluk ve ikramiye hariç 38 bin liraya çıkarıyoruz. Toplu İş Sözleşmesi devam eden Kültür AŞ ve Personel AŞ.” diyerek müjdeyi verdi.

Başkan Ahmet Aras, “Üreten biziz, yöneten hepimiz olacağız. Cennetten bir köşe olan Muğla’mızı sizin ellerinizle ayağa kaldıracağız. Bodrum sizin, size emanet” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun.”

Bodrum Belediyesi çalışanları tarafından memnuniyetle karşılanan bilgilendirmenin ardından salonda alkış ve tezahüratlar yükseldi. Konuşmaların ardından Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu