Haber

Antalya Büyükşehir Ata’yı saygı, sevgi ve özlemle andı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 84. yılında sevgi, hürmet ve hasretle anıldı. Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Belediye hizmet binası önünde düzenlenen merasimde de belediye çalışanı Atatürk’ün huzurunda hürmet duruşunda bulundu..

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulusal Çabanın Başkomutanı, Dünya Önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümümün 84. yıldönümü tüm yurtta olduğu üzere Antalya’da da düzenlenen merasimlerle sevgi, hürmet, rahmet ve hasretle anıldı. 10 Kasım anma merasimleri kapsamında Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Merasimde iki dakika boyunca hürmet duruşunda bulunularak vatandaşlarında iştirakiyle İstiklal Marşı okundu.

AKM’DE MERASİM DÜZENLENDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek daha sonra Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına katıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan Programı Vali Ersin Yazıcı ve protokol ile birlikte izleyen Lider Böcek, 10 Kasım bahisli fotoğraf, şiir ve kompozisyon müsabakasında dereceye giren öğrencilere plaketlerini takdim etti. Vali Ersin Yazıcı ve Lider Muhittin Böcek daha sonra Atatürk Kültür Merkezi Fuayesi’nde açılan sergiyi gezdi.

BELEDİYE ÖNÜNDE ANMA TÖRENİ

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlenen merasimde de hürmetle anıldı. Genel Sekreter Vekili Ramazan Demir, Belediye Bürokratları ve tüm belediye işçisinin katıldığı merasim Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Genel Sekreter Vekili Ramazan Demir Atatürk anıtına çelenk sundu. Akabinde belediye çalışanı çalışmalarına orta vererek saat 09.05’de sirenlerin çalınmasıyla 2 dakikalık hürmet duruşunda bulundu. Siren seslerinin duyulmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi önünden geçen araç şoförleri de araçlarından inerek, hürmet duruşuna eşlik etti. İki dakika boyunca trafik akışı durdu. Yoldan yürüyen vatandaşlar da hürmet duruşunda bulundu. İstiklal Marşı okunmasıyla birlikte anma merasimi sona erdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmet Ünitelerinde ve ASAT Genel Müdürlüğü’nde de 10 Kasım nedeniyle saat 09.05’te hürmet duruşunda bulunuldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu