Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan Antalya’da konuştu

Altı masa toplantısının AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Altı masa gündemimizde yok. Bırakın kendi dertleriyle uğraşsınlar, biz sahadayız, vatandaşımızın yanındayız.” dedim.

Karaaslan, Antalya’nın Manavgat ve Serik ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Manavgat’ta geçen yıl çıkan yangında evini kaybeden ve yeni evlerine kavuşan vatandaşları ziyaret eden Karaaslan, ev sahipleriyle kahvaltı yaptı.

Güzelyalı Mahallesi’nde oturan Emine ve Mustafa Boz’un evine konuk olan Karaaslan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından çıkan yangının ardından yapılan yeni TOKİ evlerini inceledi.

Karaaslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni yapılan evlerin afet sonrası yapılan evler gibi değil villa şeklinde yapıldığını söyledi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Kaaraslan, Manavgat’ta yaşanan yangın faciasının ardından devletin yaraları hızla sarmak için çalışma başlattığını hatırlattı.

Karaaslan, konutların fiziki imkanlarının güzel olmasına karşın, vatandaşların kiralarını ödemek için az da olsa bu konutlara sahip olduğunu belirterek, “7 Ocak’ta sayın milletvekillerimizin de katıldığı törenle 427 konut hak sahiplerine teslim edildi. Başkanım 900’den fazlası yapıldı, diğerleri de bitmek üzere. Vatandaşlarımıza yeni evlerinde hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Buradan Serik Belediyesi’ne geçen Karaaslan, Belediye Başkanı Enver Aputkan ile bir süre görüştü.

Makam odasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karaaslan, Serik’in ilçeye derdini anlatmak için geldiğini söyledi.

Kendisinin ve partisinin milletvekillerinin Serik’in çözülmesi gereken sorunlarının takipçisi olduklarını vurgulayan Karaaslan, Cumhuriyet’in 100. yılı olması nedeniyle seçimlerin değerli olduğunu söyledi.

Karaaslan da bu yılın Türkiye’nin yüzyılının başlangıcı olduğunu belirterek, “Bu yönüyle son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği seçim tarihi ile süreç daha da hızlanmıştır. Bu nedenle parti olarak biz de başlıyoruz. Seçimin ertesi günü seçim hazırlıkları bitiyor. Bizim bakış açımız bu. Bu noktada çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Dün bir gazetecinin 6’lı masanın toplandığını hatırlatması üzerine Karaaslan, 6’lı masanın aylardır cumhurbaşkanı adaylarını belirlemeye çalıştığını belirterek, “Altı masa gündemimizde yok. Bırakın kendi dertleriyle uğraşsınlar. sahadayız, vatandaşımızın yanındayız.” dedim.

Karaaslan, Serik’te esnafı ziyaret ederek vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, kanser hastası olduğunu belirterek yardım isteyen Halime Soylan’a yardım edeceğini söyledi.

Karaaslan’a ziyaretinde AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, Atay Uslu, Tuğba Vural Çokal ve Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol ve Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım eşlik etti.

haberbulanik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu