Yaşam

Yabancı Dizilerde Gördüğümüz En Sıradışı 11 Baba Karakteri

Ebeveynlik, babalık ve annelik gibi kavramlar kişiden kişiye göre zaman zaman değişse de yine de bazı temel tanımlamalar yapmak mümkün. Anne sevecendir; Baba otoriter ve kuralcıdır. Yani genel olarak babaların aileyi koruma ve destekleme rollerinin olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu rol her zaman bu şekilde karşımıza çıkmayabilir. Özellikle de farklı dünyaların anlatıldığı yabancı dizilerde. Oldukça farklı baba karakterleri var.

Yabancı dizi tarihine damgasını vuran birçok diziden bahsettik. Ancak bu nadide dizilerdeki baba karakterlerini incelemedik. Bu karakterleri tek başına değerlendirdiğimizde sıradan olsalar da içinde bulundukları dizide gösterdikleri babalık bazen gerçekten sıra dışı olabiliyor. Gelin yabancı dizi dünyasının bazı sıra dışı babalarıYakından tanıyalım.

Yabancı dizilerin sıra dışı baba karakterleri:

 • Homer Simpson / Simpsonlar
 • Peter Griffin/Family Guy
 • Walter Beyaz / Breaking Bad
 • Frank Gallagher / Utanmaz
 • Phil Dunphy / Çağdaş Aile
 • Walter Bishop / Saçak
 • Tywin Lannister / Taht Oyunları
 • Rick Grimes/Yürüyen Ölü
 • Charles Bu Türden / Brooklyn Dokuz Dokuz
 • Ragnar Lothbrok / Vikingler
 • Jerry Smith / Rick ve Morty

Homer Simpson / Simpsonlar

Macerasına 1980’lerde başlayan ve bugün bile devam eden animasyon dizisi The Simpsons, orta sınıf bir Amerikan ailesi üzerinden parodi bir Amerikan rüyasını anlatıyor. Bu orta sınıf ailenin babası Homer Simpson’dır. çocuğunu boğmak, obur, bira seven, tembelve biraz naif diyebileceğimiz Homer ise Simpsons dizisinin her sahnesinde olduğu gibi baba figürü olarak son derece sıra dışı bir karakter.

Peter Griffin/Family Guy

21 dönemi geride bırakan Family Guy, Griffin Ailesi’nin kurgusal şehir Quahog’daki maceralarını anlatıyor. Pek çok göndermenin yer aldığı bu yapımda ailenin babası Peter Griffin de yer alıyor. saçma durumların İçeriyi izliyoruz. Ailesini çok seven Peter Griffin, istemese de onların başını belaya sokmaktan çekinmez.

Walter Beyaz / Breaking Bad

Gelmiş geçmiş en temiz polisiye dizilerinden biri olan Breaking Bad, ülkemiz de dahil olmak üzere dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip. Dizimizin babası ve aynı zamanda ana karakteri olan Walter White, kendi kendine kimya öğretmeni olunca ömrünün kısa olduğunu öğrenir ve ailesine para bırakmak için ilaç işine girer. Bu noktaya kadar fedakar bir baba olan karakterimiz,Dizi ilerledikçe bildiğimiz babalara pek benzemediğini gösteriyor.

Frank Gallagher / Utanmaz

Pek çok ödül almış olan Shameless, zaman zaman cüretkar sahneleriyle dikkat çeken eleştirel bir aile dizisidir. ABD’nin bir banliyö mahallesinde geçen dizi, 6 çocuk ve bir babadan oluşan bir ailenin hikayelerini anlatıyor. Serinin babası Frank Gallagher; Alkolik, kendini beğenmiş ve bencil bir kişidir.Berbat bir baba gibi görünse de dizi boyunca seyircilerin ortasını ısıtacak güzellikler yapmaktan geri kalmadığı için sıra dışı bir baba olarak kabul edebiliriz.

Phil Dunphy / Çağdaş Aile

Sahte belgesel tekniği ile çekilen Çağdaş Aile, farklı bir Amerikan ailesini konu alan ve nesillerin iç içe geçtiği bir komedi dizisidir. Uzun yıllar süren dizide birçok farklı baba karakteri bulunsa ve oyuncular bizim elimizde büyüse de Phil Dunphy gerçekten bunların ortasında sıra dışı. İşini seven bir emlakçı, sevgi dolu bir baba ve saf bir insan.Phil Dunphy, dizi tarihinde gördüğümüz en sıra dışı baba karakterlerinden biri.

Walter Bishop / Saçak

Bir oyuncu kadrosu, paranormal olayların gerçekleştiği ve bu olayların İç Güvenlik Bakanlığı tarafından denetlendiği bir dünyayı tasvir ediyor. babalığını pek görmesek de Baba karakterimiz Walter Bishop. Çılgın bilim adamı olarak tanımlayabileceğimiz Walter Bishop karakteri Peter Bishop’ın babasıdır. Ama bilim dünyasına o kadar dalmıştı ki, baba olmak yerine uzun yıllarını laboratuvarda geçirdi. Yine de sevimli bir karakter.

Tywin Lannister / Taht Oyunları

Yazar George RR Martin’in Buz ve Ateşin Müziği serisinden televizyona uyarlanan Game of Thrones, izleyicisine fantastik bir dünya sunuyor. Westeros evrenindeki en güçlü hanedanlardan biri olan Lannister Evi’nin lordu Tywin Lannister; karısını kaybetti İki çocuğunu seven ama cüce oğlunu hor gören bir babadır.Güçlü bir yönetici olmasına rağmen bir baba olarak birçok yönden başarısızdır.

Rick Grimes/Yürüyen Ölü

Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard tarafından yaratılan aynı adlı çizgi romanın televizyon uyarlaması olan The Walking Dead, zombilerin istila ettiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini anlatıyor. Dizinin babası ve ana karakteri olan Rick Grimes, önce ailesini bulmak sonra onları yaşatmak büyük çaba gerektirir. Babalığıyla ilgili pek eleştiri kabul etmese de kişiliği hakkında çok şey söylenebilecek bir karakter.

Charles Bu Türden / Brooklyn Dokuz Dokuz

New York Polis Departmanına bağlı 99. Bölge Polis Karakolunda görevli polis ve dedektiflerin eğlenceli hikayesini anlatan Brooklyn Nine-Nine komedi dizisinde, Hem polisliği hem de babalığıyla dikkat çeken karakterimiz. Charles Boyle. Çocuk sahibi olamadığı için Genevieve ile ilişkisi başladıktan sonra Nikolaj adında bir çocuğu evlat edinen bu tür baba, zaman zaman duygulanan eğlenceli bir babadır. Dizi tarihinin en sıra dışı babalarından biri olduğunu kabul etmeliyiz.

Ragnar Lothbrok / Vikingler

İskandinav efsaneleri Ragnar Lothbrok, en önemli figürlerden biri Ragnar Lothbrok, Viking dünyasını ve Vikinglerin dünyanın farklı yerlerine yaptıkları seferleri anlatan Vikings serisinin ana karakteri ve babasıdır. Kişisel hırsları ile hareket eden Ragnar Lothbrok, çocukları olduğunda zaman zaman harika bir baba olsa da hırsları yüzünden onlarla sorun çıkaran bir karakter.

Jerry Smith / Rick ve Morty

Bilim kurgu animasyon dizisi Rick And Morty’nin ana karakterleri, adından da anlaşılacağı gibi çılgın bilim adamı Rick Sanchez ve torunu Morty Smith’tir. Ancak dizimizin baba karakteri Rick’in damadı ve Morty’nin babası Jerry Smith’tir. Oğlu tuhaf maceralara atılırken sessiz,Saçma sapan konularda gereksiz yere yükselen saf bir insan olan Jerry Smith, elbette dizi tarihinin en sıra dışı babalarından biridir.

Bonus: Barney Stinson / How I Met Your Mother

Ted Mosby’nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatarak başladığı How I Met Your Mother dizisinde beş kişilik bir arkadaş grubunun eğlenceli maceralarını izledik. Bu arkadaş grubunun çapkın ve evlilik karşıtı karakteri Barney Stinson’ın dizinin finalinde adını bilmediğimiz bir kadından çocuğu var. Mükemmel bir baba olacağı aşikar olsa da, böyle sosyopat bir karakter baba olmak,Serinin en büyük sürprizlerinden biridir.

Yabancı dizilerde gördüğümüz en sıra dışı babalardan bazılarını listeledik ve bu karakterleri sıra dışı yapan özelliklerinden bahsettik. En az sıra dışı ya da listemizdekiler kadar sıra dışı olduğunu düşündüğünüz baba karakterleri yorumlarda paylaşabilirsiniz.

haberkelkit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu