Teknoloji

WhatsApp, Yakında Kullanıcılarının Yapay Zekâ ile Kendi Görsellerini Oluşturmalarına İzin Verecek

WhatsApp, bir süre önce Meta AI özelliklerini kullanıma açmaya başlamıştı. Bu araç sayesinde kullanıcılar, sohbetleri esnasında yapay zekâyı kullanarak sorularına cevap alabiliyorlardı. Ayrıca görsel oluşturmak da bu yapay zekâlar ile mümkün olabiliyor. Bu özellik şimdi daha da geliştirilecek. 

WhatsApp betasında yer alan özellikleri incelediğimizde, kullanıcıların kendilerine dayanan görseller oluşturmalarını sağlayacak yapay zekâ özelliklerini görüyoruz. Yani bir defa yapay zekâ bizim nasıl göründüğümüzü öğrendiğinde, dilediğimiz gibi görseller oluşturabilecek. Bunun için WhatsApp’a yeni bir bilgi kartı eklenecek. 

Tek bir selfie yeterli oluyor

Bilgi kartında yer alan ifadelere göre tek bir selfie çekmek, WhatsApp’ın yapay zekâ versiyonumuzu oluşturması için yeterli olacak. Sonrasında ise Meta AI Llama modeli, kullanıcıların verdiği komutlara göre WhatsApp içinde istenilen görselleri oluşturacak. Bu özelliği kullanmak için Meta AI sohbet ekranında “imagine me…” ya da bir sohbet ekranında “meta AI imagine me…” şeklinde komut girmek gerekiyor. 

Meta’nın bu noktada ne gibi güvenlik önlemleri alacağı ise bilinmiyor. Öte yandan bizden başka kimsenin görsellerimizi oluşturamayacağını varsaymak çok da yanlış sayılmaz. Yapay zekâ muhtemelen tek bir komutu anlayarak görsel oluşturabilecek ve bu görsellerin yapay zekâ ile üretildiğini de belli edecek. 

tufanbeyli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu