Haber

Trabzon’da HÜDA PAR standına grup saldırdı, polis müdahale etti: ‘HDP’nin elinde olsa korur muydunuz?’

TRABZON – Trabzon’da 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi dün kent merkezinde kurulan ve tepkiler üzerine kaldırılan HÜDA PAR’ın standı bugün yeniden açıldı. Çok sayıda polisin beklemekte olduğu tribün önünde toplanan bir grup, tribünlerin kaldırılmasını istedi. Polisin çevrelediği gişenin etrafındakiler, “Trabzon’a terörist giremez” dedi.

Uyarılara rağmen dağılmayan kalabalık, polis bariyerini aşarak tribünü yıkarak HÜDA PAR üyelerine saldırdı. Yaşanan arbedenin ardından polis güçlükle tribünü kontrol altına alırken, HÜDA PAR üyeleri yeniden stant kurdu.

Olay yerine gelen Trabzon Emniyet Müdürü Murat Esertürk, grubu yatıştırmaya çalıştı. Esertürk’ten tribünü kaldırmasını isteyen Trabzonlu bir vatandaş, “HDP tribün açsa bu şekilde korur musunuz? HDP ​​yürüyünce tepki gösterdik ama polis müdahale etmedi.” Başkan Esertürk, “CHP’ye oy verdiğim için Cumhurbaşkanı bana terörist diyor. Bunlar terörist değil mi?” diye soran bir öğrenciye, “Seni buraya gönderenlere adımı söyle” yanıtını verdi.

Kalabalık sık sık “Ne mutlu Türküm diyene”, “Gaffar Okan’ın katillerine” sloganları attı ve İstiklal Marşı’nı söyledi. Tribün kaldırılmazken, kalabalık beklemeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu