Haber

Toroslar Belediyesi Bocce Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi Bocce Takımı, 2022-2023 sezonunda Bocce 1. Lig Raffa, Petank ve Volo müsabakalarını tamamlayarak Türkiye şampiyonu oldu.

16 takım arasında şampiyon olan ve bu başarısını ikinci kez tekrarlayan Toros Belediyesi Bocce Takımı, 24-28 Temmuz ve 1-4 Ağustos tarihlerinde Ankara’da yapılacak Türkiye Volo Salon Oyunları Şampiyonası ve Petank Milli Takım Seçmelerine katılacak. . Takım sezonu, 8-12 Ağustos tarihlerinde Mersin’deki Toroslar Bocce Tesisleri’nde gerçekleştirilecek olan Türkiye Volo Atıcılık Oyunları Şampiyonası ile tamamlayacak.

Toroslar ve Mersin’i temsil eden sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar Belediyesi spor kulübünde yetişen sporcuların ulusal ve uluslararası platformlarda ülkeyi temsil etmesinin gurur kaynağı olduğunu söyledi.

“Sporcularımız bizi bir kez daha gururlandırdı”

Bocce branşının Toroslar ve Mersin’de daha da gelişmesi için çaba sarf ettiklerini belirten Yılmaz; “Toroslar Belediyesi Bocce Takımımız şampiyonalarına bir yenisini daha ekledi. 2022-2023 Bocce 1. Lig Raffa, Petank ve Volo müsabakalarını Türkiye birincisi olarak tamamlayan sporcularımızı ve Teknik Direktörümüz Niyazi Kutlay’ı tebrik eder, katkılarından dolayı teşekkür ederiz. bizleri ve Boğalarımızı gururlandıran A.Ş. zorlu bir başarıya imza attı” dedi.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Toros Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toros Dağları’nda rekor katılımla Dünya Bocce Şampiyonası düzenlediklerini hatırlatarak, “Geçen yıl dünyada ilk kez ilçemizde düzenlenen Dünya Erkekler ve Bayanlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ile Dünya Erkekler Dünya Erkekler Bocce Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. Bocce (Volo)’a ev sahipliği yaptık. Evimizde şampiyonluk.Dünyanın birçok ülkesinden sporcu ve heyetlerin katıldığı organizasyonu başarıyla tamamladık.Bocce’nin ülkemizde sevilen bir spor dalı haline gelmesinden dolayı çok mutluyuz.Takımımızın başarısı ülkemizin başarısıdır.Sporcularımızın daha nice başarılarla bizleri tekrar gururlandırmasını canı gönülden temenni ediyoruz.MERSİN” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu