Haber

Süleyman Soylu: Uyuşturucu iddiasını ispat etmeyen şerefsizdir

TBMM’de devam eden bütçe maratonunda İçişleri Bakanlığı bütçesi komisyonundan geçti.

Dün yapılan görüşmelere ise yaşanan tartışmalar damga vurdu.

Görüşmeler sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun güvenlik güçlerine attığı uyuşturucu iftirası da gündeme geldi.

Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu iftirası

Kılıçdaroğlu, devletin uyuşturucu ticareti yaparak cari açığını kapattığını söylemiş, ülkesi için canını ortaya koyan polis ve jandarmamızı zan altında bırakmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun bu iftirasını toplantıda CHP’li Engin Özkoç gündeme getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu iftiraya sert sözlerle reaksiyon gösterdi.

“Kimin aklına böyle bir şey geliyor?”

Bakan Soylu şöyle konuştu:

“Biz milletimizi uyuşturucuyla uğraşa, gençlerimizi uyuşturucudan korumak için elimizden gelen her şeyi ortaya koymak ve bütün kurumları bu bahiste sevk etmek için büyük bir gayret sarf ediyoruz ve bunu…

Orada çıkacaksınız ne diyeceksiniz. İşte, “Türkiye cari açığını kapatmak için cari uyuşturucu ticareti yapacak, Türkiye cari açığını kapatmak için uyuşturucu ticareti yapacak.” Bu salonda kimin aklına bu türlü bir şey geliyor ya.

“İspat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir”

Karaparayı aklayan da onursuzdur, uyuşturucu ticaretini yapan da onursuzdur, ispat etmeyen Kılıçdaroğlu da onursuzdur; bu kadar kolay .

Hadi bakalım; ispat etmeyen onursuzdur haydi bakalım. İspat etmeyen onursuzdur. İspat etmeyen onursuzdur. Siz kimsiniz ya? Namusumuzu biz burada mı bulduk, namusumuzu biz burada mı bulduk, siz kimsiniz?


“Menderes’i de böyle astınız siz”

Her türlü herzeyi yersiniz, her türlü işi yaparsınız ondan sonra dönersiniz insanları suçlarsınız. Motamot Menderes’i bu türlü astınız siz, siz astınız; Menderes’i motamot bu türlü siz astınız, birebir iftiralarla astınız. Siz Erbakan’a birebirini yaptınız; siz Tansu Çiller’e birebirini yaptınız; siz Der Spiegel’le tıpkı iştiraki yaptınız; siz CIA’yle tıpkı paydaşlığı yaptınız.

“İspat etmezseniz şerefsizsiniz”

Hiç durmadınız, bu güne kadar hiç durmadınız. Karaparayı , uyuşturucu parasını ispat etmezseniz şerefsizsiniz, bin kez şerefsizsiniz, on bin sefer şerefsizsiniz. Yok o denli bir şey, yok o denli bir şey.

“Bu devlete iftira ettirmeyiz biz”

Bu memleket sizin FETÖ’cülüğünüzle, PKK’cılığınızla, terör örgütlüğünüzle birlikte yarına gidecek memleket değil; haydi oradan. Bu devlete iftira ettirmeyiz biz, bu devlete iftira ettirmeyiz biz.

Bütün devleti, polisi, jandarmayı, askeri, kıyı güvenliği, narkotiği, herkesi fakat herkesi, siz uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlayacaksınız; kimle suçlayacaksınız?”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu