Haber

‘Sokak köpeklerini besleme’ cinayetinde ağırlaştırılmış müebbet istendi

İzmir’in Bayraklı ilçesinde komşuları Yahya Köşek (61), eşi Meryem Köşek (57) ve kızları Funda Güçlü’yü (37) öldüren Ali İhsan Kılıç ve ağabeyi Mehmet Kılıç hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü. 10 Haziran 2022, İzmir’de. 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dinlendi. Duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Kılıç, parti avukatları ve müştekiler hazır bulunurken, tutuklu sanık Ali İhsan Kılıç ise cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, duruşma sırasında olay görüntülerini ilk izleyen ve kaydeden mahkeme başkanı oldu. Görüntülerle ilgili görüşleri sorulan Mehmet Kılıç, silahla hiçbir ilgisinin olmadığını belirterek, “Ben suçlu değilim. Kardeşim suçluysa cezasını çeker. Silahlardan haberim yok. “

YAŞAM DÖNEMİ TALEBİ

Daha sonra mütalaasını sunan savcı, sanık Ali İhsan Kılıç’a “kasten öldürme” suçundan 2 ağırlaştırılmış müebbet, “kasten öldürme” suçundan 1 müebbet ve 6 yıla kadar hapis cezası istedi. “Silahla kasten yaralama” suçundan adliyeye sevk edildi. Tutuklu diğer sanık Mehmet Kılıç için de yardım suçundan aynı cezayı talep eden savcılık, “kasten yaralama” suçundan dava açılan ve bu belgeyle birleştirilen Filiz Topaloğlu’nun beraatını talep etti.

6 ARALIK TARİHİNE ERTELENDİ

Mütalaanın ardından müştekiler, sanıkların en ağır cezaya çarptırılmasını talep etti. Taraf avukatlarının mütalaa için ek süre istemesinin ardından mahkeme başkanı sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 6 Aralık’a erteledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu