Haber

Pakistan’dan bölgesel sorunların toplu olarak ele alınması çağrısı

Pakistan Dışişleri Bakanı Bilaval Butto Zerdari, iklim değişikliği de dahil olmak üzere bölgede yaşanan sorunların toplu olarak ele alınması gerektiğini söyledi.

Radio Pakistan’da yer alan habere göre Zerdari, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) Bakanlar Kurulu 26. Toplantısı’nda konuştu.

İklim değişikliği de dahil olmak üzere bölgede yaşanan sorunların toplu olarak ele alınması gerektiğini belirten Zardari, “Bölge ülkelerinin gelecekte karşılaşılabilecek herhangi bir iklim krizine karşı stratejik olarak güçlü bir acil müdahale mekanizması geliştirmesi gerekiyor.” dedim.

Özbekistan’ın ECO çerçevesinde çevresel işbirliği konusunda üst düzey bir diyalog platformu kurma önerisini memnuniyetle karşılayan Zardari, ECO’nun üye ülkeler arasında temasları, ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek için değerli bir platform olduğuna dikkat çekti.

Zerdari, ticaret, yatırım, irtibat, turizm ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmayı teşvik etmek için EİT üyesi ülkeler arasında bütüncül ve özgürleştirilmiş bölgesel işbirliğinin değerini vurguladı.

haber-kibriscik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu