Haber

Maganda kurşunu genç kıza gözünü kaybettirdi

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bir kurşun genç kızın hayatını kararttı. 16 yaşındaki kız kurşunla gözünü kaybederken, ruhsatsız tabancayla yere ateş ettiğini söyleyen 17 yaşındaki genç tutuklandı.

Olay, 20 Temmuz Perşembe günü saat 23.00 sıralarında Mehmet Akif Mahallesi’nde meydana geldi. Teyzesi ve arkadaşlarıyla evinin önünde oturan Havin Karaoğlan (16), kaynağı henüz belirlenemeyen 4 el silah sesi duydu. Bu sırada Havin Karaoğlan kurşunlardan birinin isabet etmesi sonucu gözünden yaralandı. Genç kız kanlar içinde kalırken, teyzesi ve arkadaşları endişeyle bağırmaya başladı. 16 yaşındaki Karaoğlu, komşularının otomobiliyle hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan incelemelerde merminin kızın sol gözünü paramparça ettiği ve içeride kaldığı belirlendi. Sol gözünü kaybeden Havin Karaoğlan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen ameliyatın ardından hastanede tedavisine devam ediyor. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, zanlı veya zanlıları yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı. Havin Karaoğlan’ı kör eden kurşunu attığı belirlenen 17 yaşındaki BAE polis ekipleri tarafından yakalandı. 17 yaşındaki genç, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Yere ruhsatsız silahla ateş ettiğini söyleyen zanlı tutuklanarak BAE’de cezaevine gönderildi.

“Hayalleri vardı, havaya ateş etmek ne güzel olurdu”

Olay sırasında genç kızın yanında bulunan teyzesi Zilan Balbal, “Yeğenimle dışarıdaydım, hava almak istedi, biraz kendi kapımızın önünde oturmak istedik. Oturduktan birkaç dakika sonra 3-4 el ateş edildi. Sonuncusu yeğenime geldi, üzeri kanlar içindeydi. Panikleyip çevreden yardım istedim. Rüyaları vardı, hostes olmak istiyordu ama şimdi psikolojisi alt üst oldu. Bir manyak tarafından düşürüldü.Bize bilgi vermiyorlar ne olduğunu bilmiyoruz.Silahla koşan biri olmalı üst sokaktan koşmuş,havaya dört el ateş etmiş olmalı.Dün gece teslim oldu.Reşit değil.Ama kesin olarak bilmiyoruz.Bu olaydan sonra çok yanlış.Artık ne ben ne ailem ceza almalı.Şenlik değil, havaya silah atmak ne cümbüş.Düşünmüyorlar bile. Beynine veya başka bir şeye olsaydı yeğenim oracıkta ölürdü. O artık kör” dedi.

Genç kız korku dolu anları böyle anlattı

Havin Karaoğlan, “Teyzemle bizim kapının önünde oturuyordum. Üç el silah sesi duydum. Teyzeme dönüp ‘Bir şeyleri mi havaya uçuruyorlar’ diye soracaktım. Dördüncü seste kurşun gözüme isabet etti dedi. – İSTANBUL

nurdagi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu