Ekonomi

Karmod Sosyal Medyadaki İstismarlara Karşı Uyardı

Karmod, son dönemde bazı kişilerin sosyal medyada yaptığı “20 bin liralık konteyner ev” gibi paylaşımlara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Karmod’dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Satış Müdürü Özay Kemal Kara Küçük, son dönemde prefabrik inşaat sektöründe üretilen hazır konutlara olan ilginin bazı kötü niyetli kişiler tarafından istismar edildiğinin gözlemlendiğini vurguladı.

Karaucuk, her ürünün bir maliyeti olduğunu belirterek, “Prefabrik ve konteyner evlerde de durum böyle. Sosyal medyada ‘prefabrik ev 100 bin lira, konteyner ev 20 bin lira’ gibi rakamların yazıldığına şahit oluyoruz. ve maliyetinin çok altında rakamlar yazılarak satış argümanı olarak kullanılıyor.”

Üzülerek belirtmeliyim ki son dönemde bizi arayıp bu tür kampanyalardan mağdur olduklarını söyleyenler var. “Bize iletilen mağduriyetlerde, art niyetli bazı kişilerin sosyal medyada sektörde bilinen markaların isimleriyle kendilerine profil oluşturdukları belirtiliyor.”

Prefabrik ve konteyner ev sahibi olmak isteyenlerin mağduriyet yaşamamak adına bazı hususlara dikkat etmesi gerektiğini belirten Kara Küçük, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Belirtilen satış adetlerinin ürünün piyasa fiyatına yakın marjlarda olması gerekiyor. Aksi takdirde şüpheyle yaklaşılmalıdır. Sektördeki üretim kalitesine göre fiyatlar yüzde 20 değişiyor. Bu fiyatların çok altında açıklamalardan kaçınılmalıdır. .

Şüpheli durumlarda firmanın satış ofisi veya üretim tesisi sorgulanıp ziyaret edilmelidir. Departmandaki firmalar ödemenin kendi kurumsal şirket hesaplarına yapılmasını talep etmektedir. “Kişisel hesaplara ödeme talebinde bulunan kişilere karşı dikkatli olunmalıdır.”

haber-akcaabat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu