Haber

Kahramanmaraş’ta sütun ekleyen yapı hafif hasar görmüştür.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem sonrası hasar gören binalar inceleniyor.

Ağır hasarlı binalar kısa sürede yıkılır.

Depremin ardından Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Ballıca Mahallesi 10022 Sokak üzerinde bulunan Gündoğdu Apartmanı’nda hasar meydana geldi.

Yapılan tespitlerde tutulan az hasarlı raporuna itiraz eden apartman sakinleri, sorumlular hakkında idari işlem yapılmasını istiyor.

“Taşlar kolonların üzerine eklenerek doldurulur”

Bina sakini Ebubekir Gök, dairenin 2 yıllık olduğunu ve sadece sokaktaki dairesinin hasar gördüğünü söyledi.

Bu 2 yıllık bir bina. Sarsıntıda evin üzerimizden uçmak üzere olduğunu hissettik. Yıkılacağını düşündük ve kendimizi dışarı attık. Buraya hasar tespiti için geldiler ve binamıza küçük hasar raporu verdiler. Buradaki şikayetimiz sütunlarımızı hep taşla doldurmaları. Yani birinci kattaki sütunların üzerine ilave yapılmış ve taşlar doldurulmuştur. Aslında yakından bakınca öyle görünüyor. Bunun yapılmasını istiyoruz. Çünkü bu binaya çok az zarar verdiler. Bu nasıl az hasarla veriliyor? Sütunlar her zaman çatlak ve taşlarla doludur. Bundan sonra bu binada yaşamak için herhangi bir can güvenliğimiz olacağını düşünmüyorum. Bu yapıyı yapan ve üretimine izin veren herkes için gerekli adlandırma işlemlerinin yapılmasını istiyoruz. Bunu yapanların cezalandırılmasını istiyoruz. Bu mahallede başka hasarlı bina yok. Sağa sola bakıldığında da görülüyor. Tabii burada müteahhitlerin de payı var ve binamızın yöneticisi de ne kadar ararsa arasın telefonlarımıza cevap vermiyor. Yani ilgilenmiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu