Haber

Kahramanmaraş’ta Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Program Düzenlendi

Kahramanmaraş’ta Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için “Şehitlere Veda Türkiye’ye Veda” programı düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim ve 281 hatim duası okundu.

Etkinlikte konuşan Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek, depremin ardından halka sağlıklı camiler ve Kur’an kursları açtıklarını ve insanların buralara yerleşmesini sağladıklarını hatırlattı.

Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın da depremin ardından tüm ülkenin kenetlendiğini belirterek, “Türkiye acıyı paylaşmakta büyük bir millettir. Acıyı paylaşmakta, yaraları sarmakta bu milletten üstün bir millet yoktur. Ateş yanmadı. sadece düştüğü yer değil, hepimizin yüreği. Bu milletin yüreği geniştir. Umarım bu acıların yaraları paylaşıldıkça hafifler.” dedi.

Konuşmaların ardından depremzedeler “Teşekkürler Türkiye” yazılı tişörtlerle sahne alarak Türkiye haritasının portresini oluşturdu.

Programa Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu, İlçe Belediye Başkanları, çeşitli kurum yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

nusaybinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu