Haber

İstanbul’da kişisel verilerini ele geçirdikleri kişiyi dolandıran 4 zanlı tutuklandı

İstanbul’da kişisel verilerini ele geçirdikleri kişinin telefon hattını kullanarak mesajlaşma uygulaması üzerinden arkadaşlarını dolandırdıkları belirlenen 4 zanlı tutuklandı.

Telefon hattına el koyan zanlılar tarafından VO’nun dolandırıldığının bildirilmesi üzerine Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri harekete geçti.

Şüphelilerin, kişisel bilgilerini aldıkları VO’nun kullandığı telefon operatörünün müşteri hizmetlerini arayarak kendilerini VO olarak tanıttıkları, telefon hattını istedikleri numaralara yönlendirdikleri, ayrıca mesajlaşma uygulamasına da el koyup kullandıkları anlaşıldı. internet üzerinden istedikleri gibi

VO ile ilgili telefon numarası üzerinden mağdurun arkadaşlarına mesajla ulaşarak kredi parası talep eden zanlıların banka hesaplarına toplam 605 bin lira gönderildiği belirlendi.

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından kimlikleri belirlenen RA, CG, MD ve EK, 20 Şubat’ta düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

Dolandırıcılık yoluyla elde ettikleri paranın bir kısmıyla altın satın alan zanlıların, bu amaçla gittikleri bir kuyumcu dükkanındaki güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği ortaya çıktı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu