Yaşam

İstanbul’da ‘Gerçek Hayvanların Anatomisi Sergisi’

‘Gerçek Hayvanların Anatomisi Sergisi’ (Body Worlds: Animal Inside Out), Aralık ayı boyunca meraklılarını İstanbul’da ağırlayacak.

Alman anatomist Gunther von Hagens’in plastinasyon tekniğiyle bozulmaz hale getirdiği 100’den fazla hayvan cesedi ve vücut parçasının yer aldığı sergi, 1 Aralık’ta Ataşehir’deki bir alışveriş merkezinde ziyarete açılacak.

Aralık ayı boyunca açık kalacak olan serginin bilimsel ve tıbbi danışmanlığını İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, küratörlüğünü ise Dr. Angelina Whalley üstleniyor.

Sergide filden zürafaya, keçiden yılan balığına, ahtapottan devekuşuna kadar 100’den fazla gerçek hayvanın iç dünyası, kasları, iskelet sistemi ve damarları sanatsal bir anlayışla sunuluyor.

Bilim ve sanat çevrelerinin dünyanın en kapsamlı hayvan anatomisi standı olarak nitelendirdiği proje, ziyaretçilerini anatomi safarisine çıkarıyor.

Hayvan iç organlarının karmaşıklığını ve farklı cinslerin anatomisini, teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesine olanak tanıyarak anlaşılır bir biçimde sunan stant, aynı zamanda 7’den 70’e tüm ziyaretçileri hayvan yaşamına daha fazla saygı göstermeye teşvik ediyor.

6 kıta, 34 ülke ve 140 şehirde 50 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan stant, aynı zamanda tüm zamanların en uzun açık standı olarak da biliniyor.

habereflani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu