Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Nabati açıkladı: Kadın girişimcilere 1 geri ödemesiz kredi fırsatı

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü…

Her yıl olduğu gibi bugün de kadınlara destek gündemde.

Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den bir açıklama geldi.

Bakan Nebati, sosyal medya hesabından KGF Garantili Kadın Girişimci Destek Kredisi ile ilgili bir paylaşım yaptı.

“Ülkemizin kalkınma yolunda emin adımlarla ilerlerken, dayanışma içinde her zaman çalışan ve üreten, ortak değerlerimizi geleceğe taşıyan kadınlarımızın her zaman yanındayız.”Nebati sözlerini şöyle sürdürdü:

Kadın kooperatiflerine 50 bin TL üst limitli sıfır faizli kredi imkanı

Yaşadığımız sarsıntıdan etkilenen kadın girişimcilerimizin yaralarını saracak adımları acilen atıyor, yenilerini de kararlılıkla atmaya devam edeceğiz.

Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi ile bugüne kadar 172 binden fazla kadın girişimciye ulaşmayı başaran Halkbank, deprem felaketinden etkilenen kadın kooperatifleri için Can damarı Kredi Ek Paketi oluşturdu.

Böylece depremden etkilenen illerimizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine işletme giderlerinde kullanılmak üzere 50 bin TL üst limitli sıfır faizli kredi kullandırılacak.

Bölgede faaliyet gösteren toplam 143 kadın kooperatifinin kullanabileceği bu krediler, bir yılı geri ödemesiz olmak üzere toplam 36 ay vade ile kullandırılacak.

1 Yıl Geri Ödemesiz KGD Garantili Kadın Girişimci Kredisi

Kadın Kooperatifleri Hayat Ek Kredisi’nin yanı sıra KGF Garantili Kadın Girişimci Destek Kredisi’ni de hayata geçiriyoruz.

KGF Garantili Kadın Girişimci Destek Kredisi paketi kapsamında kadın girişimcilerimize bir yıl ödemesiz; Ayrıca 36 ay vadeli işletme kredisi ve 60 ay vadeli yatırım kredisi kullanabilecek.

akdeniz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu