Teknoloji

Facebook Messenger, Apple Watch Uygulamasını Kaldırma

Son zamanlarda yeterince kullanışlı hale gelen akıllı saatler, genel olarak telefon ihtiyacını azalttı. düşürdüler . Akıllı saat ile arama yapmak, bildirim göndermek veya gelen mesaja cevap vermek artık mümkün. WhatsApp’ın akıllı saat versiyonu bile yolda. bilinen . Ancak tüm bunlar olurken Meta’dan ters saldırıgelmek.

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi olan Meta, her iki platform için de kullanılabilir. Messenger uygulaması Apple’ın akıllı saatlerinden çıkarmaya karar verdi. Bu karar birinci basamakta resmi bir duyuru ile çıkmadı. Birkaç kullanıcının Reddit’te gördükleri bildirimi paylaşmasının ardından olayın çıkış nedeni anlaşıldı. anlayamadım . Bir Facebook sözcüsü çok klasik açıklamalar yaptı.

Apple Watch ile ilgili gönderilen bildirim şu şekildeydi:

“Apple Watches için Messenger değişiklikleri:

31 Mayıs’tan sonra Messenger Apple Watch uygulaması kullanım dışı . Ancak yine de saatinizden Messenger bildirimleri alabileceksiniz.”

Bir Facebook sözcüsü konuyla ilgili şunları söyledi: “Eşleştirildiğinde, Apple Watches Messenger bildirimleri gelecek devam edecek. Ancak Mayıs ayının sonundan itibaren artık saatten yanıt vermek mümkün olmayacak. Messenger, iPhone’larda, masaüstü bilgisayarlarda ve web’de kullanılmaya devam edecek.”

Meta’nın neden böyle bir karar aldığı belli değil. Ama bu olumsuz bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Ne de olsa Apple markalı akıllı saatler işlevselliklerdenbirinin fişi çekilecek…

oltu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu