Haber

Evlilik öncesi eğitime ‘Karabük’ ilgisi

ANKARA (İGFA) –Ailenin çocuğun en sadık alanı olduğunu vurgulayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu alanın sağlam temeller üzerine oturabilmesi için anne babaların anne baba olmadan önce iyi eş olmayı öğrenmeleri gerektiğini söyledi.

Bakan Yanık, 2013 yılında başladıkları Evlilik Öncesi Eğitim Programı’nın amacının gençlerin uzun ömürlü ve sağlıklı evlilikler kurmasına katkı sağlamak olduğuna işaret ederek, “Biz sağlıyoruz” dedi.

Eğitimlerin alanında uzman eğitmenler tarafından verildiğini kaydeden Bakan Yanık, programdan evlilik çağına gelen ve aile kurmayı hedefleyen her gencin yararlanabileceğine dikkat çekerek, programa 1,5 milyon vatandaşın katıldığını sözlerine ekledi. 2013’ten beri.

KARABÜK 1., AMASYA 2., IPARTA 3.

Evlilik Öncesi Eğitimin ülke geneline yaygınlaştırılması amacıyla paydaş kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde eğitimler yürütülürken; Jandarma Genel Komutanlığı üst düzey personeli ile Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde görev yapan psikolog ve akıl danışmanlarına da eğitici eğitimi verildi. Program kapsamında verilen eğitimlerde nüfus bakımından Karabük birinci, Amasya ikinci, Isparta üçüncü sırada yer alıyor.

Evlilik Öncesi Eğitim Programı, “Eğitmen El Kitabı”, “Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri”, “Aile Hukuku”, “Evlilik ve Sağlık” olmak üzere toplam 4 kitaptan oluşmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu