Haber

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Kanıtlayamıyorsan şerefsizsin

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Güçlü Sanayi ve Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TRT’de yaptığı seçim propagandası konuşmasını eleştirdi.

Erdoğan şunları söyledi:

MİLLETİM ÇOK GÜZEL BİLİR : “Kılıçdaroğlu Bey TRT’ye yaptığı açıklamada bizim terör örgütleriyle görüştüğümüzden bahsediyor. Kılıçdaroğlu bey ispat edemiyorsan aşağılıksın. rastgele bir yerde, hukuk dili açısından, iddia tezini ispatlamakla mükelleftir. Kanıtlayamazsan tekrar ediyorum zavallısın “Biz terör örgütleriyle görüşmekle değil, onları vurmakla sorumluyuz.” inlerinde. Bizim terör örgütleriyle bir araya gelmemiz, kozmik odalarda toplantılar yapmamız söz konusu değil. Kanıtlamak size kalmış. Milletim, terörle mücadelede Erdoğan ve arkadaşlarının olduğu yerdir.” çok iyi biliyor.

KONUŞUYORSA, DİLİ VARSA: Hatta bu konuda Cudi, Gabar, Tendürek ve Besler Deresi’nin dilini konuşuyorlar. O zaman bu işi çok daha iyi öğreneceksin ama tam tersine teröristlerle sınırın ötesinde bile nasıl adım atılacağını müzakere ettin, ne yazık ki bu çalışmaları şu anda birlikte yürüdüğün HDP ile yaptın. Nerede yaptın? Parlamentodaki odalarında yaptınız. Tüm geleneksel medya bunu zaten ortaya koydu. Ortada her şey açık.

ŞÖHRET OLMAK İSTİYORSUN : Akşam kalkıp temelde bunun hakkında konuşuyorsunuz ve sabah bunun hakkında konuşuyorsunuz. Diğeri senin derdin, ünlü olmak istiyorsun. Övünen ünlü yeter. Bunun dışında size ayrı bir şöhret yastığı verecek vaktimiz yok. Çünkü hayatı saçmalık meclisi olanlar mesajı yanlış anlayıp bir anda farklı mecralara atılsa da milletimizin duruşu çok nettir ve değişmemiştir. Açıkçası seçim sonuçlarını sindiremeyen başta depremzede vatandaşlarımız olmak üzere milletimize hakaret etmekten vazgeçmeyenlerin pazar günü oylarını nasıl isteyeceklerini merak ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

bogazliyanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu