Yaşam

Cumhuriyetin 100’üncü yılı Maltepe’de kutlandı

Maltepe50 kişilik geniş bir kadronun sahne aldığı, CumhuriyetDanslar ve müziklerle başarıların anlatıldığı gösteri nefesleri kesti ve izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Maltepe Belediyesi” tarafından düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet“21. Yüzyıl” başlıklı interaktif çağdaş dans gösterisi sahnelendi. Maltepe Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği gösteriye Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluştu. Projenin çalışmalarını koreograf, dans sanatçısı ve eğitmen Ayşegül Sökmen üstlendi, dansçıların koçluğunu baş koreograf Uğur Can Arıkan üstlendi, müzik ve besteleri Özgür Sevinç, koordinatörlüğünü ise Mehmet Cemal Erkut üstlendi.

50 KİŞİLİK EKİP SAHNEYE ÇIKIYOR

Gösteride profesyonel çağdaş dans sanatçıları ve oyuncularından oluşan 50 kişilik bir ekip sahne aldı. Cumhuriyet Başarılarının dans ve müzikle yansıtıldığı gösteri, izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı. Cumhuriyet coşkusunu hayata geçiren gösterinin sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı. Eser sahibi Ayşegül Sökmen, Cumhuriyetin 1. yüzyılının Kurtuluş Savaşı ile başladığını hatırlatarak, “Bu sergide Cumhuriyetin 2. yüzyılını sanatla başlatmak istedik. Bir hikaye anlatmak istedik. modern dans tekniklerini kullanıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu