Haber

Antalya Valisi, depremzedelere kapılarını açan turizmcilere teşekkür etti

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), deprem sonrası afetzedelere kapılarını açan otel işletmecilerini onurlandırmak için bir otelde etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilçedeki oda, dernek ve kurum temsilcileri ile turistik tesis işletmecileri katıldı.

“BU BİR MUCİZEDİR”

Vali Yazıcı, programda yaptığı konuşmada, Alanya’nın asrın felaketinde süreci çok iyi yönettiğini söyledi. Emeği geçen herkese teşekkür eden Yazıcı, “ Siz ve ekibiniz sadece otellerinizi değil, kalplerinizi ve zihinlerinizi de açtınız. Devletim ve milletim adına size can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu bir bolluktur. Misafir bereketle gelir. Özellikle Alanya büyük bir yük alarak süreci tamamladı. Alanya’nın turizm sezonunun da bolluk ve bereket içinde geçeceğine inanıyorum.” söz konusu.

“DEPREM MAĞDURLARIMIZ OTELLERİMİZDE 578 BİN 400 GECE YAŞANDI”

Kaymakam Ürkmezer, depremin hemen ardından en hızlı tepkinin verildiği bölgenin Alanya olduğuna dikkat çekti. Ürkmezer, tüm kurumlar ve bölge halkıyla birlikte sorumluluk altına girdiklerini belirtti. Otellerimiz kapılarını açtı. Açamayanlar ise maddi ve manevi katkı sağladı. Depremzedelerimiz otellerimizde 578.400 gece geçirdiler. İrade ordusuyla şehrimiz her noktada elinden geleni yaptı.dedi.

Türkiye Otelciler Federasyonu ( TUROFED ) İdari Konsey Üyesi ve ALTİD Lideri Burhan Sili, dünyanın önde gelen turizm şehirlerinden biri olan Alanya’nın stratejik önemini afet sürecinde çok daha iyi anladıklarını belirtti. Sili, afet sürecinde turistik işletme sahiplerinden esnafına, sağlık dairesi çalışanlarından ilçedeki vatandaşlara kadar her bireyin büyük emek verdiğini belirterek, emeği geçen tüm turistik tesis yetkililerine teşekkür etti. herhangi bir kişisel çıkar olmaksızın sıkıntılı zamanlarda sorumluluk.

Konuşmaların ardından Vali Yazıcı, afet sürecinde verdikleri destekten dolayı kurum ve kuruluş yöneticilerine teşekkür belgesi takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu