Haber

23 Nisan Kutlamaları Kapsamında Mersin Büyükşehir’den Hayko Cepkin Konseri

Mersin23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Büyükşehir Belediyesi, Mersin halkına ve deprem bölgesinden gelip Mersin’de kalan vatandaşlara moral vermek amacıyla Hayko Cepkin konseri düzenliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Mersin halkına ve kentte kalan depremzedelere moral ve motivasyon sağlamak amacıyla Hayko Cepkin konseri düzenliyor.

ÖZDÜLGER: “SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNE İNANIYORUZ”

Sanatın birleştirici gücüne değinen Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, “Nisan Cumartesi günü Hayko Cepkin konseriyle Mersin’in değerli halkı ve şehrimizde ağırladığımız hemşerilerimizle bir arada olacağız. Özgecan Aslan Barış Meydanı 22. Sanatın iyileştirici gücüne inanıyoruz çünkü çok zor bir süreçten geçtik. Hala etkilerini taşıyoruz. Sanatın iyileştirdiği noktadan yola çıkarak Mersinlileri ve depremzedelerimizi müzik ve sanatla buluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Özdülger, yaşadıkları bu güçlü süreci atlatabilmelerinde hem Mersinlilerin hem de şehirde kalan misafirlerin sanatın güzelleştirici gücünün büyük etkisi olduğunu gözlemlediklerini kaydetti. dedi.

“HERKESİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Tüm Mersinlileri Hayko Cepkin konserine davet eden Özdülger, “Sevgili Mersinli hemşehrilerimiz ve depremzede misafirlerimizle birlikte güzel şarkılar söyleyerek ve sanatla bağ kurarak bu zor dönemi birlikte atlatmayı diliyorum. Herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Güzel, renkli. Kendilerine mutlu bir gelecek diliyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

uzumluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu